Kasy fiskalne z kopią elektroniczną

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

W dobie masowej komputeryzacji i ciągłych nowinek technicznych, każdy przedsiębiorca dbający o swoją działalność musi podążać z duchem czasu. To z kolej prowadzi do ciągłego unowocześnienia różnych urządzeń. Biurokracja otacza nas z każdej strony. By postępować w zgodzie z prawem każda osoba prowadząca działalność gospodarczą musi odpowiednio ją dokumentować. Tak właśnie nałożony został obowiązek stosowania urządzeń fiskalnych. Kasy fiskalne nie nadają się jednak do każdej branży. Często bywa tak, że trzeba bardziej wyjątkowego modelu, by spełniał on wyznaczone mu przez urząd skarbowy zadanie. W ten sposób powstały kasy specjalizowane. Są to wszystkie urządzenia, które zostały tak zmodyfikowane, by nadawały się do pracy w specyficznych warunkach.

Takie urządzenia spotykamy praktycznie na każdym kroku. Jadąc taksówką możemy zaobserwować kasy współpracujące z taksometrami, a przesiadając się do autobusu czy tramwaju naszym oczom ukarzą się specjalne bileterki. Wyjątkowe modele kas spotkamy też w restauracjach oraz w aptekach, choć w nich znajdziemy głównie drukarki fiskalne. Taka różnorodność możliwa jest dzięki odpowiednio przygotowanemu oprogramowaniu. Kasy fiskalne mogą być też wyposażone w kopię elektroniczną. Są to urządzenia zupełnie nowe na polskim rynku. Przy ich użyciu wszystkie kopie danych dotyczących zawieranych transakcji są zapisywane na nośnikach pamięci zamiast na papierowych rolkach kontrolnych.

Takim nośnikiem są rozpowszechnione na całym świecie pamięci typu flash, których rozmiary dochodzą do kilku gigabajtów. Może to więc być karta SD, microSD, pendrive lub tym podobne nośniki. Kasy fiskalne posiadające taką pamięć zdecydowanie ułatwiają pracę ich użytkownikom. Każdy z nich w bardzo prosty sposób może dotrzeć do wykonanej i zarchiwizowanej sprzedaży. Dzieje się tak za pośrednictwem programu archiwizującego, który umożliwia przeglądanie, sortowanie, a także weryfikację numeru kontrolnego, jaki znajduje się na danym paragonie, fakturze, czy raporcie fiskalnym dobowym.

Dodatkową korzyścią z posiadania takiego nowoczesnego urządzenia jest oszczędność na rolkach papieru niezbędnego do drukowania paragonów, zarówno tych dla klientów jak i będących tradycyjną kopią.