Do czego będą nam potrzebne drukarki fiskalne?

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Własna firma to z pewnością masa różnorodnych zobowiązań. Najważniejsze dla nas będzie oczywiście pozyskiwanie nowych Klientów, budowanie pozytywnego wizerunku firmy na zewnątrz oraz oczywiście dostarczanie jak najlepszych produktów lub usług. Zatrudniając ludzi musimy martwić się jeszcze ich sprawami, a do tego na ręce patrzy nam Urząd Skarbowy, który wymaga rejestrowania każdej transakcji finansowej zgodnie z literą prawa. To właśnie w tym ostatnim punkcie będziemy potrzebowali specjalnych urządzeń fiskalnych, które są wymagane przez instytucje finansowe naszego kraju.Naturalnie nie każda firma ma obowiązek posiadania u siebie kasy fiskalnej. Dotyczy to firm, których obrót roczny przekracza określoną wartość, co roku ustalaną przez Ministra Finansów. Kiedy przekraczamy ten próg to już w następny roku podatkowym trzeba się zaopatrzyć w stosowną kasę fiskalną lub drukarki fiskalne. Zadaniem tych urządzeń jest nie tylko rejestracja transakcji, ale także drukowanie paragonów, które później są wydawane naszym Klientom. Do tego wszystkiego drukarki tego typu robią wydruk jeszcze na drugim bloczku paragonowym, który niejako powinien trafić do archiwum firmy i pozostać tam przez 5 lat na wypadek kontroli skarbowej.

Często jednak zastanawiamy się nad tym jaka jest różnica pomiędzy zwykłymi kasami fiskalnymi, a drukarkami. Kasa fiskalna to urządzenie wielofunkcyjne. Oznacza to, że mamy tam moduł z oprogramowaniem kasowym, monitory, drukarkę i wszystko to co potrzebne do pełnego procesu fiskalizacji. Z koli drukarki fiskalne to urządzenia podłączane do komputerów. Mają one jedynie funkcje drukowania paragonów oraz zapisywania dziennych raportów do wewnętrznej pamięci. W tym przypadku to komputer musi więc stanowić niejako urządzenie rozliczające transakcje finansowe.

Takie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne w przypadku małych firm, gdzie nie potrzeba wydajnych kas do obsługi klientów. Zazwyczaj komputer w firmie jest, a oprogramowanie fiskalne do niego nie będzie bardzo kosztowne. Drukarki Fiskalne podłącza się do tych komputerów i już możemy wydawać swoim klientom paragony.