Cukierki reklamowe w gabinetach dentystycznych

Cukierki reklamowe

Cukierki reklamowe

Wiadomym jest, że wizyty w gabinecie dentystycznym nie można zaliczyć do przyjemnych sytuacji. Tylko nieliczni ludzie są w stanie bez żadnego oporu iść do stomatologa i nie wiązać tej wizyty z nieprzyjemnymi odczuciami. Większość z nas jednak kojarzy tą okoliczność raczej z bardzo nieprzyjemnymi emocjami, których podłoże zawsze kryje się z oczekiwanym bólem i innym rodzajem dyskomfortu. Tą negatywną opinię w ostatnich latach starają się zmienić lekarze stomatolodzy, którzy stosują szereg rozmaitych metod złagodzenie wspomnianego bólu i związanego z nim oporu przed wizytą w gabinecie. Powyższe działania mają też inne podłoże. Dotyczy ono skutecznego wypromowania gabinetu stomatologicznego, który pacjentom będzie się kojarzył z wyjątkowo miłą atmosferą i brakiem dyskomfortu.

Jak wypromować gabinet stomatologiczny?

Polityka zdrowotna naszego kraju nie jest w ostatnich latach przyjaźnie nastawiona do pacjentów. Szczególnie niekorzystnie przedstawia się sytuacja związana z usługami stomatologicznymi. W ramach ubezpieczenia i refundowania tego leczenia można wykonać tylko nieliczne rodzaje zabiegów stomatologicznych, przy czym czas oczekiwania na wizytę w gabinecie dentystycznym w ramach NFZ jest zwykle bardzo długi.

Ta niekorzystna dla pacjentów sytuacja zmusza ich do szukania pomocy w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Te zaś konkurują ze sobą w walce o pozyskanie jak największej liczby pacjentów przynoszących im dochód.

W działaniach promocyjnych wykorzystuje się tu standardowe metody i narzędzia marketingowe, które sprawdzają się tak samo, jak w przypadku innych branż. Przydatne i wyjątkowo skuteczne mogą być nie tylko okresowe promocje na konkretne zabiegi stomatologiczne, ale również klasyczne Cukierki Reklamowe, którymi częstowani są pacjenci w ramach po wizycie, a także inne gadżety i upominki.

Dentysta przyjazny dzieciom

Wyjątkowo przemyślane zabiegi marketingowe należy stosować wówczas, gdy dany gabinet stomatologiczny chce zdobyć dużą liczbę pacjentów poprzez dobre podejście do dzieci. Tu mogą być skuteczne nie tylko wspomniane wyżej cukierki reklamowe dla maluchów, ale także różnorodne maskotki z nadrukiem logo gabinetu stomatologicznego. Wskazane byłoby również, by upominki reklamowe swoim wzorem nawiązywały do branży stomatologicznej.  Mogą więc to być przedmiotowe cukierki reklamowe z nadrukiem uśmiechniętej dziecięcej buzi ze zdrowymi ząbkami lub maskotka przedstawiająca zwierzątko z otwartą buzią i ładnymi zębami. Takie działania na pewno umilą czas pobytu dzieci w gabinecie, a dzięki temu przekonają rodziców, że ów gabinet jest wart kolejnych odwiedzin.