Balony reklamowe a reklama w prasie lokalnej

Balony reklamowe

Balony reklamowe

W dzisiejszych czasach firmy oraz instytucje o zasięgu lokalnym lub regionalnym coraz częściej prowadzą działania o charakterze marketingowym, przypominające działania firm o zasięgu ogólnokrajowym. Dzieje się tak dlatego, że w każdej niemal branży można odnotować wzrost konkurencji, która zmusza wszystkich uczestników rynku do reklamowania swoich usług. Jeśli chodzi o rynek lokalny, reklama w prasie jest bardzo popularna. Podobnie jest jednak z reklamą za pomocą gadżetów reklamowych, w tym balonów.

Która z form reklamy jest lepsza? Trudno rozstrzygnąć jednoznacznie, jednakże z całą pewnością można podjąć taką próbę. Balony reklamowe są doskonałą formą promocji rozmaitych instytucji i firm lokalnych, ponieważ są gadżetami lubianymi, o znacznym stopniu efektowności i atrakcyjności. Są uwielbiane szczególnie przez dzieci. Z tego wynika, że ich siła oddziaływania jest bardzo duża. Jeśli balony reklamowe są dostępne dla klientów np. podczas imprez plenerowych, w parkach, na placach zabaw, w centrach handlowych, itp., ich siła oddziaływania, tzn. skuteczność w pozyskiwaniu dla firmy klientów, jest bardzo duża. Często większa, aniżeli siła oddziaływania reklamy w prasie lokalnej.

Jeśli chodzi o koszty obu form reklamy, wydaje się, że jest tutaj podobnie. Koszty produkcji i dystrybucji balonów wykorzystywanych w celach marketingowych nie są duże, jednakże reklama w prasie lokalnej także jest tańsza niż w prasie ogólnokrajowej. Koszty są podobne, ale zyski z obu kampanii reklamowych mogą być różne. Jest tak ze względu na wspomnianą powyżej siłę oddziaływania balonów. Jeśli zatem przy podobnych kosztach można odnotować większe zyski wykorzystując w reklamie balony reklamowe, okazuje się, że jest to forma marketingu nieco korzystniejsza. Reklama w prasie lokalnej jest bowiem mniej zauważalna.

Raz jeszcze podkreślić należy, że ostateczny rozrachunek i opłacalność zależą jednak od bardzo wielu czynników, podane wyżej argumenty to jedynie uproszczenie. Wybór formy reklamy należy zawsze do przedsiębiorcy.