Tanie rozmowy i do tego bez limitu. Czy aby na pewno?

Tanie rozmowy

Tanie rozmowy

Rozwój telefonii komórkowej jest dzisiaj naprawdę ogromny. Mamy coraz ciekawsze urządzenia do dzwonienia, które stają się dodatkowo mobilnymi centrami rozrywki, przenośnymi biurami i urządzeniami, na których mamy dostęp do internetu gdzie tylko się znajdujemy. Bardzo dużą metamorfozę przeszły także plany taryfowe związane z telefonami komórkowymi. Teraz połączenia naprawdę kosztuje niewiele, a do tego coraz częściej w ofertach operatorów pojawiają się pakiety nielimitowanych rozmów, nielimitowanych wiadomości tekstowych czy też nielimitowanego internetu. O ile w przypadku wiadomości SMS oraz internetu nie ma specjalnych zastrzeżeń tak w przypadku połączeń komórkowych trzeba już być ostrożnym. Dlaczego tak jest?Zacznijmy może od tego, że firmy zawsze mogą negocjować sobie oferty na tanie rozmowy z operatorami telefonii komórkowych. Jaki klient biznesowy mamy trochę więcej przywilejów niż osoby prywatne, aczkolwiek połączenia nielimitowane przysługują dzisiaj wszystkim użytkownikom telefonów. Kolejna sprawa dotyczy samych nielimitowanych rozmów. Na pewno wiele osób zauważyło, że choć teoretycznie są to rozmowy nielimitowane to w stanie konta pokazuje się jakiś tam pakiet minut. Liczba jest duża, ale nie ma informacji o braku limitu. Nie ma się co martwić. Jeśli te minuty podzielimy sobie przez 30 dni w miesiącu to wyjdzie nam, że każdego dnia wolno nam wygadać 25 godzin…czyli faktycznie nie da się tego limitu wykorzystać.

Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Choć mamy tanie rozmowy to okazuje się, że operatorzy telefonii komórkowych stosują pewien trik. Znanych jest już kilka spraw w których to operator telefonii komórkowej zablokował komuś możliwość wykonywania połączeń z tego powodu, że robił to zbyt nagminnie…wygląda to absurdalne, ale jest częściowo uzasadnione.

W zapisach umowy z operatorem telefonii komórkowej jest bowiem informacja o tym, że nie wolno nagminnie wydzwaniać pod jeden numer telefonu. Może to grozić właśnie blokadą. Nie wiadomo tak naprawdę o co chodzi w tym zapisie, ale niestety musimy być świadomi tego, że Tanie rozmowy to jedno, ale kruczki prawne to drugie. Warto przy podpisywaniu umowy dokładnie omówić tę kwestię z konsultantem, aby uniknąć później nieprzyjemnego odłączenia od sieci.