Kubki reklamowe promocją Karkonoszy

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Karkonosze to bez wątpienia piękne polskie góry, które jednak w ostatnim czasie tracą nieco na popularności wśród turystów. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że coraz więcej Polaków wyjeżdża na wakacje za granicę, a ci, którzy wyjeżdżają do polskich miast i regionów turystycznych, wybierają z reguły inne miejsca. Dlatego też władze regionu, tutejszych miast, a także mieszkańcy i firmy czerpiące zyski z turystyki, prowadzą działania o charakterze marketingowym, podobne do tych, jakie stosują prywatne firmy w marketingu komercyjnym. Wśród działań tych wymienić można m. in. dystrybucję różnego rodzaju gadżetów reklamowych – pamiątek.

Jako przykład takich pamiątek podać można natomiast kubki reklamowe. Są to przedmioty cieszące się dużą popularnością zarówno w promocji regionu – Karkonoszy – jak i w marketingu komercyjnym. Popularność ta wynika z praktycznego zastosowania kubków, które są w oczywisty sposób przydatne w sytuacjach życia codziennego. Połączenie owego praktycznego zastosowania z atrakcyjnym wyglądem i znaczącymi walorami estetycznymi jest argumentem decydującym, dla którego turyści bardzo często wybierają właśnie kubki reklamowe, zamiast wielu innych pamiątek, jak choćby talerzyki na ścianę.

Walory estetyczne, o których mowa, to przede wszystkim nadruki na kubkach. Nadruki te, jeśli mają promować region Karkonoszy, muszą do tegoż regionu nawiązywać. Owo nawiązanie odbywa się poprzez umieszczanie na kubkach symboli gór, tutejszych krajobrazów, zwierząt tu żyjących, a także podań czy legend ludowych oraz innych form folkloru. Wszystko to bezapelacyjnie pomaga przyciągać turystów i sprawia, że ci, którzy raz tu przyjechali, mając w domu taką pamiątkę, zechcą kiedyś tu wrócić.

Jak można dystrybuować takie kubki reklamowe? Przede wszystkim poprzez sprzedaż w sklepach z pamiątkami. Są to jednak przede wszystkim pamiątki, produkowane w celach czysto zarobkowych. Z drugiej jednak strony mogą być one również rozdawane, w tym podczas różnego rodzaju imprez plenerowych, których w okresie wakacyjnym organizuje się w Karkonoszach bardzo wiele.